دانلود ، اس ام اس ، خرید ، جملات ، فال

فال روزانه ، جوک خنده دار ، اس ام اس عاشقانه ، خرید شارژ ایرانسل ، فال حافظ ، دانلود آهنگ جدید

تشخیص موضوع کتاب از روی جلد آن

ماجرا از این قرار است که جمعی از پژوهشگران دانشگاه Kyushu ژاپن اخیرا موفق شدند یک شبکه عصبی را به گونه ای آموزش دهند که توانایی پیش بینی ژانر کتاب های مختلف را صرفا با اتکا به محتوای جلدشان پیدا کند.

طبق اعلام پژوهشگران مشارکت کننده در این طرح نیز، هوش مصنوعی آموزش دیده آنها، ابتدا تصویر مربوط به جلد کتاب ها را دریافت می کند و با استفاده از شبکه عصبی خود آنها را براساس ژانرشان طبقه بندی می کند. آنها همچنین خاطر نشان کرده اند که این هوش مصنوعی برای ارائه نظر نهایی خود در رابطه با ژانر کتاب از قوانین طراحی پنهان به کار رفته در جلد که شبکه عصبی موفق به تشخیص شان شده نیز بهره می گیرد.

محققان ژاپنی برای انجام این پژوهش تصویر مربوط به جلد 137788 کتاب موجود در آمازون را در اختیار هوش مصنوعی خود قرار دادند که طبق گروه بندی آمازون ابتدا در 20 دسته مختلف جای داده شدند.

در مرحله بعد، با استفاده از هشتاد درصد این داده ها، شبکه عصبی چهار لایه ای که در جریان این تحقیق آماده شده بود آموزش های لازم را دریافت کرد و 20 درصد باقیمانده نیز برای اعتبار سنجی و تست مورد استفاده قرار گرفتند.

اما در باب مزایای این تحقیق هم باید بگوییم که در حوزه های مختلفی می توان از آن کمک گرفت که از آن جمله می شود به طبقه بندی کتب دیجیتالی (که فاقد دیتای برچسب گذاری شده هستند) اشاره کرد.

منبع: digitaltrends

نویسنده : ali : ٢:۳٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٥/۸/٢۳
Comments نظرات () لینک دائم